Kanadskí lekári sa snažia odhaliť čo za ochorenie spôsobuje slintanie, halucinácie či dokonca stratu pamäte. Nedávno totiž lekári informovali verejnosť, že najmenej u 43 ľudí v New Brunswicku sa vyvinulo podozrenie na zatiaľ záhadné neurologické ochorenie.

Foto od Pixabay

Navyše až 5 ľudí z nich zomrelo z doposiaľ neznámej príčiny. Tím vedcov sa teraz pokúša zistiť či ide o chorobu s neznámym neurologickým syndrómom alebo ide o sériu nesúvisiacich, no predtým známych ochorení. Odborník Michael Coulthart uviedol: „Za posledných viac ako 20 rokov sme nezaznamenali zhluk takýchto neurologických ochorení“.

Doktor Alier Marrero dodal: „U pacientov sa počas 18 až 36 mesiacov vyskytli kŕče, nevysvetliteľné bolesti, ale aj zmeny správania. Následne boli u nich zaznamenané ďalšie príznaky ako kognitívny pokles, úbytok svalov, slintanie, drkotanie zubov a v niekoľkých prípadoch aj strašidelné halucinácie, ako napríklad pocit lezúceho hmyzu po koži“.

Obyvatelia mesta Bertrand sú z týchto správ veľmi znepokojení a žiadajú vysvetlenie. Väčšina prípadov sa však spája s ľuďmi žijúcimi na polostrove Acadian a vedci sa tak snažia zistiť či ochorenie u jednotlivých ľudí nejako spolu súvisí. Choroba postihuje ľudí rôznych vekových skupín.

Prvý prípad bol zaznamenaný v roku 2015 a postupne pribudli ďalšie, pričom v roku 2020 odhalili 24 prípadov. To, čo túto chorobu spôsobuje vedci ešte stále nevedia, no zároveň brzdia paniku a tvrdia, že nie je potrebné robiť unáhlené závery. Na vyriešení tejto záhady samozrejme neustále pracujú.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.