Internetové vydanie denníka Népszava vydalo informáciu, že nezaočkovaní pracovníci maďarského zdravotníctva prídu o zamestnanie. Podľa tohto denníka bude prepustených niekoľko stoviek ľudí odmietajúcich vakcináciu. Adrianna Soósová, predsedníčka Nezávislých odborov zdravotníkov (FESZ), povedala: „Mnohí z nich čakali na poslednú chvíľu a sú takí, ktorí sa dali zaočkovať iba preto, aby si udržali zamestnanie.“ 

Zdroj: pixabay

Maďarské úrady posunuli pôvodný termín tohto kroku o dva týždne. Urobili to tak zrejme preto, lebo zdravotníci sa v letných mesiacoch príliš s očkovaním neponáhľali a vláda nechcela, aby po marcovom hromadnom odchode zdravotníkov zo štátnych zariadení teraz odišli ďalší, informoval denník Népszava. 

Zdroj: pixabay

Do podobnej situácie sa dostali aj zamestnanci francúzskeho zdravotníctva. Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran uviedol, že zo zamestnania prepustili dočasne tisícky zdravotníkov, ktorí sa nedali zaočkovať proti koronavírusu pred vypršaním lehoty.

Vakcináciu odmietali najmä zdravotné sestry, ktoré ako dôvod uvádzali obavy v súvislosti s bezpečnosťou alebo účinnosťou vakcinácie. Francúzsky úrad verejného zdravotníctva minulý týždeň uviedol, že zaočkovať sa ešte musí približne 12% nemocničného personálu a 6% lekárov v súkromných ambulanciách. 

ZDROJ1  ZDROJ2

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.