Obyvatelia ostrova Isle of Man boli zmätení po tom, ako sa na ostrove objavila séria malých domčekov pre víly. Tamojší ľudia začali zdieľať ich fotografie na Facebooku. K ním sa neskôr priznali svetovo uznávaní švédski pouliční umelci vystupujúci pod názvom Anonymouse MMX.

Ide len o 30 cm vysoké domčeky, ktoré prekvapili ľudí najmä kvôli tomu, že nikto nevedel, kto je ich autorom a odkiaľ sa tam vzali. Isle of Man je národ hrdý na svoju rozmanitú kultúru a fascinujúce dedičstvo – postavené na legendách a folklórnych príbehoch a tiež príbehoch o obroch a vílach. Na tomto ostrove totiž veria, že víly stále žijú a zasahujú do života obyčajných ľudí. Taktiež veria v ich pôvodné zvyky a povery.

Domy pre malých ľudí boli nájdené v štyroch rôznych miestach na ostrove.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.