V historických záznamoch sa často stretávame s mučením a vydieraním vojenských väzňov . Mnoho ľudí si zajatie spája automaticky s násilím, kedže nás to učia hollywoodske filmy. Nie však vždy je podľa psychológie správny ten násilný prístup. Mnoho vojakov je  vycvičených odolávať známym mučiacim praktikám.   Táto zaujímavá udalosť z histórie to iba potvrdzuje.

Keď Briti počas druhej svetovej vojny zajali vysokopostavených nemeckých dôstojníkov, rozhodli sa ísť presne opačnou cestou aby vytiahli z generálov to, čo potrebujú. Nemci samozrejme po zajatí neočakávali nejakú príjemnú blízku budúcnosť ale presne tá im bola dopriata.

Briti vzali nemeckých generálov do krásnej vily na vidieku, kde im dožičili všetko na čo si len Nemci spomenuli . Jedlo, pitie, hudba dokonca každý z nich mal vlastnú izbu a sluhu !

Briti sa k nim správali doslova ako k vlastným generálom.  Výsledok snahy nenechal na seba dlho čakať a Nemci sa začali vo vile cítiť uvoľnene a pomaly sa im medzi sebou rozplietli jazyky. Nerátali však s tým, že celá vila je odspodu nahor napichnutá a Briti počúvajú každé slovo .

Briti sa takto dostali k dôležitým informáciám o vzťahoch s Hitlerom a  Nemci sa nebáli neskôr hovoriť aj o vojenských taktikách a dierach v ich vlastnej armáde

Celkom rozumná a efektívna technika oproti trhaniu nechtov nemyslíte?

druha svetová vojna

 

 

zdroj:quora

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu
Odoberať
Upozorniť na
guest
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre