Mnohokrát si to neuvedomujeme, no pravdou je, že zvieratá sú mimoriadne podobné ľuďom. Niektoré výzorom, iné zas napríklad obyčajnými odtlačkami prstov, no všetky z nich sú nám podobné emóciami. To znamená, že aj zviera skutočne dokáže prežívať rôzne emócie, pričom majú aj nálady, rovnako ako ľudia. Rovnako ťažko vedia prežívať ich umiestnenie do zajatia a dokážu byť veľmi ľahko zraniteľné. Sú tak podobné ľuďom a pritom stačí len pozornejšie vnímať. Neveríte? Po týchto fotografiách zmeníte názor.

Všetky tieto nasledujúce fotografie sú skutočne srdcervúce, a to najmä kvôli tomu, že všetku tú skazu máme na svedomí my ľudia. Poďte sa na ne spolu s nami pozrieť.

Chlapík zrezal strom na záhrade a teraz sa kvôli tomu cíti zle:

Orangutan snažiaci sa zachrániť svoj domov:

To nepotrebuje ani komentár:

Vydry trpiace ropným znečistením vody:

Ľadové medvede hľadajú potravu v odpadkoch:

Žirafy v zajatí:

Tento medveď sa stal symbolom ľudského neprimeraného zásahu do prírody:

Od roku 1985-2013 bol ikonou Zoo Central Park v New Yorku. Počas jeho života ho navštívilo až 20 miliónov ľudí. Reportéri ho kvôli správaniu nazvali symbolom stresu z bývania v New Yorku.

Aj takto môže vyzerať dôsledok ľudského správania:

Koala v ruinách vlastného domova:

Jednou z najsmutnejších javov v prírode je vplyv človeka na divočinu, dokonca aj v organizácii akou je Krugerov národný park:

Po masívnych požiaroch v Austrálii:

Zvieratá s v mnohom podobajú ľuďom:

Albatros žijúci v odpadkoch:

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.