Lepšie je niečo raz vidieť, ako o tom 100-krát počuť. Je to síce možno otrepaná fráza, no na 100% pravdivá. Téma znečisťovania životného prostredia sa už môže zdať taktiež otrepaná, no je taká dôležitá, že pripomínať si jej dôležitosť je nutné. Pozrite si teraz niekoľko krutých, no pravdivých ilustrácií, ktoré vás prinútia zamyslieť sa nad dnešnou dobou a taktiež ukážu, ako na tom naša planéta je.

1. Obete módy:


2. Budúcej generácii hrozí, že bude plávať v takejto vode:


3. Ľudské rastliny ničia prírodné rastliny:


4. Odpadky sa samé nevyzbierajú:

View this post on Instagram

The beach isn't going to clean itself.

A post shared by Surfrider Foundation (@surfrider) on

5. Ľudstvo bolo kedysi menej nebezpečné:

View this post on Instagram

Scientists suggest the plastic layers could be used to mark the start of the Anthropocene, the proposed geological epoch in which human activities have come to dominate the planet. They say after the bronze and iron ages, the current period may become known as the plastic age. The study, the first detailed analysis of the rise in plastic pollution in sediments, examined annual layers off the coast of California back to 1834. They discovered the plastic in the layers mirrors precisely the exponential rise in plastic production over the past 70 years.🥤🍼….. #plasticage #endplasticpollution #plasticfree #plasticfreeliving #ironage #stoneage #environment #environmentalist #zerowasteliving #zerowastelife #karikatūra #karikatūras #gatissluka #microplastics #plasticpollution #environmentallyfriendly

A post shared by Gatis Šļūka – Cartoonist (@karikaturalv) on

6. Pozrite sa bližšie, toto nie sú medúzy:

7. Pľúca Zeme horia:

8. Čistá voda je pre ryby už takmer vzácna:

9. Naši starí rodičia vedia, ako zachrániť planétu:

10. Naše túžby majú prednosť pred prírodou:

11. Nosorožce nemôžu nahradiť žiadne iné zvieratá:

12. Každý má svoje očakávania:

View this post on Instagram

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ – 1️⃣ Which one are you? 😊 COMMENT below👇 2️⃣ TAG friends who needs to see this! 3️⃣ FOLLOW 👉🏻 @successpictures – 👌| Feel free to use content, just give credit @successpictures 🧠| The best way to change people’s thinking is through the pictures! 1 picture = 1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ words! – 💎| 1 NEW picture daily! – – – – – #Motivationalquotes #motivation #motivationquotes #motivations #motivational #fitnessmotivation #motivationmonday #motivationalmonday #motivationalspeaker #motivationalquote #motivating #motivationquote #motivation100 #motivational_quotes #motivation101 #motivation💪 #motivationalquoteoftheday #motivationnation #motivationforlife #motivationoftheday #motivationmafia #motivationiskey #motivationdaily #motivationalpage #motivationalwords #motivationalpost #successpictures #happy #summer #nature

A post shared by Success Pictures (@successpictures) on

13. Ľudské stopy sú všade:

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.