Svet je rozmanitý, rozmanití sú ľudia, zvieratá a všetko vôkol nás. Každý jeden človek a každé zviera je jedinečné, nielen vzhľadom, ale aj vlastnosťami. Možno ste už aj vy stretli takého tvora, z ktorého ste nemohli spustiť oči. Zväčša je to spôsobené jeho odlišným vzhľadom.

Príroda je mocný čarodej a nedá sa jej nijako vzdorovať. Je to skrátka pani, ktorej sa musíme podriadiť. Pýtate sa prečo vám to píšeme? Pozrite si nasledujúce fotografie zvierat, ktoré vyzerajú akoby prišli z nejakého iného sveta. Avšak treba dodať, že to nie je pravda, zdieľajú s nami rovnakú planétu, sú len iné.

Tento zvláštny bocian pripomína človeka:

Druh opice zvanej tamariny, ktoré radi ukazujú hosťom svoje genitálie:

Paradajková žaba produkuje špeciálnu jedovatú chemikáliu:

Tohto tvora sa nemusíte báť, pretože konzumuje iba ryby:

Southern viscacha, hlodavec z čeľade Chinchillidae:

Honduraský biely netopier nemá chvost:

Gekoni s listovým chvostom zvyčajne jedia hmyz, ale niekedy zjedia aj inú jaštericu:

Opica De Brazza:

Tento had pochádza zo staroegyptských čias:

Morské pero:

Africká krava Ankole-Watusi má rohy, ktoré používa na termoreguláciu a nie na útok:

Táto opica žije v Himalájach a dokáže vyliezť do nadmorskej výšky až 4 700 m. n. m.:

Zlatý bažant:

Toto je Kajka okuliarnatá, ktorá žije na Aljaške a Sibíri:

Dlhochvostý „dáždnikový vták“ z radu Cotinga:

View this post on Instagram

Takeover by new Associate Fellow @maxime_aliaga // The Chocó-Darién is the only humid tropical forest on the Pacific side of South America, stretching from southern Panama to the north of the Ecuador. It is one of the largest "hotspots" of biodiversity on the planet, many species of plants and animals only live here. Indeed, the forests of Chocó-Darién are homes to a large number of species that are not found anywhere else on earth like this the long-wattled umbrellabird (Cephalopterus penduliger). To get this precious picture, of this very rare bird, it took me one more than a week! Once I get to know the “lek” (the display site) I came every morning at dusk hiding myself in a blind. Male came displaying very early in the morning to seduce the female, there were very few light so it made it very complicated to get the shot. After trying few days, I finally manage to get this only picture where you can appreciate his very long “tie” unique and characteristic of this species. . . . #Ecuador #Conservation #birds #Choco #Rainforest #endemic #endangered #ilcp_photographer #conservationphotography #FCAT #Umbrellabird #natgeo #natgeoexplorer @fcat_ecuador

A post shared by iLCP (@ilcp_photographers) on

Táto korytnačka je chránená špeciálnym zákonom:

Andský vták je jedným z neoficiálnych symbolov Peru:

 

 

Zdroj

Foto: Bightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.