Prešli 4 mesiace od chvíle, kedy Charlie Poveromo zomrel na srdcový infarkt vo veku 57 rokov. Jeho manželka sa však stará o to, aby tradícia, ktorú začal pokračovala aj naďalej. Charlie bol šikovný barman, oddaný manžel a bol veľmi milý človek.

Keď zasiahli vlny horúčav mesto Milford v New Jersey pred ôsmimi rokmi, Charlie spozoroval niekoľko ľudí, ktorí vyzerali bledo, boli spotení a vyčerpaní, pretože pracovali vo veľmi vyčerpávajúcich teplotách. Okamžite zobral niekoľko plastových pohárov chladenej vody, vyšiel von, zaviedol mužov do tieňa a ponúkol ich.

bottled of water fotografia
Photo by hunny0001

Odvtedy stále zabezpečoval, aby títo miestni robotníci mali čo piť. Charlie začal dávať chladničku pred dom a tá bola plná ľadu, fliaš s vodou, pomarančového džúsu, Gatorade a tiež tam bolo nejaké jedlo. Každé leto za posledných osem rokov dával takúto chladničku na ulicu celých 5 pracovných dní.

Potom, čo však Charlie v marci tohto roka zomrel, vdova Velvet sa zaviazala, že túto tradíciu dodrží a bude v nej pokračovať.

Napriek tomu, že sa utápala v žiali v dôsledku straty svojho manžela, zabezpečila rovnakú chladničku pred svojim domom, ako za čias jej manžela. Taktiež uviedla jeho fotografiu a napísala odkaz: „V prípade, že ste nevedeli, môj manžel Charlie náhle zomrel vo veku 57 rokov, 10. marca 2018. Urobím všetko preto, aby som i naďalej poskytovala balenú vodu. “

Používatelia sociálnych sietí z New Jersey začali vystavovať svoje vlastné chladničky pred dom na počesť Charlieho. Velvet hovorí, že členovia miestnej komunity sa pri nej zastavili, niektorí ju objali a iní vzdali hold jej zosnulému manželovi tým, že sa postarali o trávnik.

„Bola som manželka Charlieho 37 rokov a hoci tu nie je vedľa mňa, stále sme a vždy budeme manželia. Je to už pár mesiacov odkedy odišiel, no stále ma prekvapuje, vyčarúva mi úsmev na tvári a vnáša radosť do môjho života! “

You know, I was married to Charlie for 37 years (and, although he’s not right here beside me, we are still and always…

Zveřejnil(a) Velvet Poveromo dne Úterý 19. června 2018

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.