Fotografia dokáže zachytiť viac, než tisíc slov a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Pozrite sa na niekoľko záberov, ktoré boli vytvorené za poslednú dekádu a zapísali sa navždy do dejín.

Lee Nelson hodil peniaze na prezidenta FIFA Seppa Blattera na tlačovej konferencii po mimoriadnom stretnutí výkonného výboru FIFA v Zürichu vo Švajčiarsku 20. júla 2015. K incidentu došlo na prvom zasadnutí výkonného výboru od vypuknutia obrovskej korupčnej krízy. Na tejto schôdzi v Zürichu Lee vyzval, aby sa určil dátum, kedy osobitný kongres zvolí nového prezidenta po Blatterovom odstúpení:

Usain Bolt z Jamajky sa pozerá na svoju konkurenciu počas toho, ako prekračuje cieľovú čiaru na olympijských hrách v Riu 2016:

Horiaci Notre Dame z 15. apríla 2019:

Prvý ľadovec sezóny prechádza cez ľadovcovú uličku neďaleko mesta Ferryland, Newfoundland, v Kanade dňa 16. apríla 2017. Ľadovec je vysoký takmer 50 metrov a je najväčší, aký kedy starosta Ferrylandu – Aidan Kavanagh videl:

Polárna žiara, ktorá sa objavila nad oblakom popola sopky na islandskom ostrove Eyjafjallajokull 22. apríla 2010. Erupcie vtedy spôsobili cestovný chaos v celej Európe, ktorý trval týždeň:

29. januára 2010 bola žena zachytená na bývalom trhu v Port-au-Prince na Haiti. O dva týždne skôr zasiahlo karibský ostrov rozsiahle zemetrasenie, ktoré spôsobilo úmrtie 300 000 ľudí a presťahovať sa muselo 1,5 milióna ľudí:

Britský princ William a jeho manželka Catherine – vojvodkyňa z Cambridge, sa po svadbe vo Westminsterskom opátstve v Londýne dňa 29. apríla pobozkali na balkóne Buckinghamského paláca:

Pápež Benedikt XVI. počas návštevy paláca Lambeth v Londýne 17. septembra 2010. Pápež prepísal históriu tým, že sa stal prvým pápežom, ktorý vstúpil do tohto paláca:

Demonštranti prevzali námestie Tahrir po oznámení rezignácie egyptského prezidenta Husa Mubaraka v egyptskej Káhire 11. februára 2011. Tieto protesty vyvolali Arabskú jar:

Na trhu v Caracase vo Venezuele bolo 16. augusta 2018 zachytené kurča s peniazmi, ktorého cena sú vlastne všetky bankovky za ním. Je to výsledok obrovitánskej hyperinflácie, ktorú spôsobila vláda Nicolasa Madura:

Doaa Elghobashy z Egypta a Kira Walkenhorst z Nemecka súťažia na olympijských hrách v Rio 2016 v plážovom volejbale. Môžete si všimnúť diametrálne odlišné odevy. Aj keď Medzinárodná volejbalová federácia mala normy upravujúce veľkosť uniforiem, nakoniec umožnili dlhé rukávy a legíny:

Migrant nesúci dieťa padá po tom, čo ho podkopla televízna kameramanka Petra Laszlo, zatiaľ čo sa snažil utiecť zo záchytného tábora v dedine Roszke v Maďarsku 8. septembra 2015. Neskôr sa za svoj čin ospravedlnila a poprela obvinenia z rasizmu:

Americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden spolu s členmi tímu národnej bezpečnosti dostávajú aktuálne informácie o misii proti Usámovi bin Ládinovi 1. mája 2011. Obama sledoval na televíznej obrazovke s vládnymi úradníkmi celý priebeh toho, ako komando zastrelilo Bin Ládina:

Bojovníci ISIS sa zúčastňujú vojenských prehliadok pozdĺž ulíc provincie severná Raqqa v Sýrii 30. júna 2014. ISIS prevzala mesto, čím sa stalo hlavným mestom ich takzvaného kalifátu, až kým to nezmenilo USA v roku 2017. Tamojší obyvatelia tri roky sledovali najhoršie prípady zneužívania ISIS, pričom mesto sa stalo jedným z hlavných centier správy vecí verejných, centrom mocného propagandistického stroja a bezprecedentným experimentom v džihádistickej štátnosti:

Indiáni, ktorých antropológovia považujú za nekontaktných reagujú na lietadlo letiace nad ich komunitou v amazonskej kotline pri rieke Xinane. Vedúci predstavitelia kmeňa Ashaninka, ktorí zdieľali územie s kmeňom požiadali vládu a mimovládne organizácie o pomoc. Tvrdili, že pohyb kmeňov a zásah do ich územia je spôsobený nelegálnou ťažbou dreva na hranici s Peru:

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.