O požiaroch v Austrálii čítate z každej strany, no my sa vám pokúsime ponúknuť pohľad na túto tragédiu opäť z trochu inej stránky. Od začiatku požiarov zhorelo v krajine už takmer 10 miliónov hektárov pôdy a len pre porovnanie napr. s požiarmi v Kalifornii, ktoré krajinu postihli pred dvomi rokmi, je to neporovnateľne viac. V Kalifornii vtedy totiž vyhorela plocha o veľkosti 800 000 hektárov. Aj na tomto príklade môžete vidieť aké rozmery predstavuje katastrofa „u protinožcov“.

Pozrite sa ale teraz spolu s nami na niekoľko fotografií z miest a na to ako vyzerali pred a ako vyzerajú po požiaroch.

Toto je pláž Tathra. Pred a po návale dymu i popola z okolitých požiarov. To čierne na dolnej fotografii je v skutočnosti spálené drevo a popol z neho vyplavilo na breh:

Ostrov Kangaroo:

Mallacoota Wharf:

Park pre voľne žijúce zvieratá Mogo:

Most Genoa:

2 hodiny pred vs. 3 dni po požiari. Devastácia spôsobená požiarmi v Sarsfiel, Victoria. Neuveriteľné je, že dom aj napriek tomu stojí:

Rezervácia pre voľne žijúce zvieratá v Canberre:

Modré vrchy:

Historické centrum Cobarga:

Aj takéto „výhľady“ spôsobuje dym:

Mallacoota:

Ten istý deň:

Rovnaký pohľad pred rokom a teraz:

Sydney:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.