Čistenie kuchyne môže byť frustrujúce, najmä ak ste zaneprázdnení svojimi malými deťmi, na ktoré je potrebné dávať neustále pozor. Ak chcete mať čistú kuchyňu v čo najkratšom čase, ste na správnom mieste.

Zohrievajte citrón vo vode, aby ste mikrovlnú rúru očistili parou

Ako to urobiť:

Šťavu z jedného citrónu pridajte do pohára vody spolu so šupkou. Dajte ho do misky a umiestnite do mikrovlnnej rúry, ktorú nastavte na 5 minút. Následne tam misku nechajte 15 minút. Para urobí ťažkú ​​prácu za vás a nečistoty potom môžete ľahko odstrániť tým, že ju utriete handrou.

Pomarančové plátky povarte s korením, aby ste sa zbavili pachu

Ako to spraviť:

Nakrájajte pomaranč na plátky a vložte ich do hrnca s vodou. Položte hrniec na sporák a pridajte svoje obľúbené korenie. Škorica, muškátový oriešok či klinčeky sú najúčinnejšie. Zapnite sporák a nechajte to variť tak dlho, ako chcete. Za 5 minút začnete cítiť vôňu. Môžete doplniť vodu a použiť zmes viac ako raz.

Zmiešajte citrónový olej a ocot na utretie dreveného nábytku

Ako to spraviť:

Naplňte polovicu rozprašovacej fľaše citrónovým olejom a druhú polovicu octom.
Nastriekajte túto zmes a všetky drevené povrchy utrite suchou utierkou z mikrovlákna alebo klasickou utierkou. Vaše skrinky budú žiariť okamžite.

Posypte špinavý riad tureckou kávou 

Ako to spraviť:

Vložte špinavé, pokiaľ možno suché riady do umývadla a posýpte ich niekoľkými lyžičkami kávy. Počkajte niekoľko sekúnd a potom ich umývajte bez toho, aby ste kávový prášok vypláchli. Následne opláchnite riad teplou vodou a uvidíte výsledok.

Strúhadlo očistite citrónom

Ako to spraviť:

Vezmite polovicu citróna a strúhajte ju. Po dokončení opláchnite strúhadlo teplou vodou a bude ako nové.

Soľ vám pomôže s nedbalým rozliatím v rúre

Ako to spraviť:

Po pečení, keď je rúra stále horúca, posýpte soľou miesto, ktoré ste nechtiac niečim obliali.
Počkajte niekoľko minút. Soľ sa zmení na popol a je to ten pravý okamih, kedy škvrnu môžete odstrániť.

Na čistenie a naostrenie čepelí mixéra použite citrón

Ako to spraviť:

Jeden alebo dva citróny nakrájajte na štvrtiny a zamrazte ich. Následne ich dajte do mixéra a mixér zapnite. Nechajte ho zapnutý 1 až 3 minúty. Čepele umyte vodou, budú lesklé a ostré.

Skúste ocot na vyčistenie a dezinfikovanie umývačky riadu

Ako to spraviť:

Naplňte sklenenú misku 2 šálkami octu. Spustite ho na horúcom cykle a nechajte ocot urobiť si svoju prácu.

Použite hliníkovú fóliu a jablčný ocot na odstránenie vodných škvŕn 

Ako to spraviť:

Na suchú panvicu dajte trochu jablčného octu a vydrhnite vnútro kúskom hliníkovej fólie.
Po niekoľkých sekundách čistenia si všimnete čiernu farbu, ktorá vzniká kvôli chemickej reakcii, no je to úplne normálne. Následne hrniec umyte trochou vody a môžete pridať aj čistiaci prostriedok na riad.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.