Mnohé mesta po svete sa menia na mesta duchov. Ľudia sa snažia dodržiavať karanténu, a preto sme svedkami prázdnych ulíc, presne tých ulíc, kde sa pár dni dozadu prechádzali davy ľudí. Koronavírus zmenil obraz našej planéty a takto to bude ešte nejaký ten čas. Príroda však napriek tomu robí svoju prácu a ľudia si všímajú neočakávaný výsledok karantény. V krajinách ako Japonsko, Taliansko či Thajsko spozorovali obyvatelia zvieratá, ako sa potulujú po uliciach práve kvôli ľudskej neprítomnosti a stihli to zdokumentovať.

V Japonsku ľudia spozorovali v uliciach jeleňov, ktoré za bežných okolnosti ostávajú v tamojšom parku Nara a ľudia ich kŕmia. Teraz ich však nemá kto kŕmiť, keďže aj toto miesto je vyľudnené, a tak sa vydali hľadať potravu sami.

V Talianskych uliciach zas spozorovali osamoteného koňa, stádo oviec či dokonca diviaky. Momentálne je tak v uliciach niektorých miest viac zvierat ako ľudí.

 

 

Zdroj, Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.