Po tom, ako spoločnosť Nike navrhla špeciálnu obuv pre zdravotníckych pracovníkov, v ktorej vydržia aj 12-hodinové zmeny, oznámila ďalšiu pomoc. Táto známa značka daruje 30 000 párov obuvi zdravotníkom pracujúcich v nemocniciach v Spojených štátoch a 2 500 párov obuvi zdravotníkom pracujúcich v európskych nemocniciach.

Nike ďalej zašle viac ako 100 000 kusov odevov, a to vrátane kompresných ponožiek či športových súprav ako poďakovanie dnešným hrdinom. Nike opísala svoj model Air Zoom Pulse ako prvú obuv navrhnutú špeciálne pre zdravotníkov. Tieto topánky sú vyrobené zo špeciálneho materiálu, ktorý sa ľahko utiera a čistí a sú veľmi pohodlné aj pre dlhé 12-hodinové smeny. Darovanú obuv rozdistribuujú po nemocniciach v Chicagu, Los Angeles, Memphise či New Yorku. V Európe zas darujú obuv do nemocníc v Barcelone, Berlíne, Londýne, Miláne, Paríži a taktiež do nemocníc v Belgicku.

Spoločnosť hovorí, že k dnešnému dňu na tieto účely vynaložia viac ako 25 miliónov dolárov a ďalších 5,5 milióna dolárov má hodnotu darované oblečenie. Okrem iného táto spoločnosť už poskytla nemocniciam po celých Spojených štátoch viac ako 290 000 kusov osobných ochranných pomôcok a 250 000 jednorazových tvárových masiek. Starosta mesta New York vyzdvihol aktivitu spoločnosti a venoval im tento odkaz: „Ďakujem vám veľmi pekne za podporu našich hrdinov.“

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.