Kvalitná obuv dokáže divy. Nuž a inovatívna spoločnosť Nike prišla so zaujímavými teniskami, ktoré mnohým nositeľom dokážu uľahčiť život. Všetko to začalo u 24-ročného Matthew Walzera, ktorý sa narodil predčasne a trpí detskou mozgovou obrnou. Má ťažkosti postarať sa sám o seba a jeho sebestačnosť nie je vždy možná. Rozhodol sa osloviť spoločnosť Nike.

Matthew sa rozhodol napísať spoločnosti Nike toto: „Mojím snom je ísť na vysokú školu podľa vlastného výberu bez toho, aby som sa musel každý deň obávať či mi bude mať kto zaviazať šnúrky na topánkach. Celý život nosím iba baskebalové tenisky od Nike, pretože potrebujem pri chôdzi podporu členkov. Dokážem sa sám obliecť, no s topánkami mi musia vždy pomôcť rodičia. Považujem to za frustrujúce a pre tínedžera aj trochu trápne“. 

Nike sa teda aj na základe tohto listu rozhodla prísť s riešením. Vyvinula tenisky, ktoré sa ohýbajú v strede a dokážete si ich obuť bez rúk či zohýnania sa. Vďaka tomu, ako sú riešené, sa obúvajú veľmi ľahko a sú dobré najmä pre ľudí ako Matthew, ktorí majú problém sami sa obuť alebo si zaviazať šnúrky. V skutočnosti ide o tenisky, ktorí boli navrhnuté práve pre zdravotne postihnutých ľudí. Tento dizajn nazvali Nike Go FlyEasy. Tenisky budú stáť okolo 100€ a začnú sa predávať v polku februára.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.