nahlad-2

Jedného dňa bol Nikola Tesa ubytovaný v hoteli Governor Clinton na Manhattane . Kedže sa Nikola celý život potýkal s finančnými ťažkosťami nebol schopný zaplatiť účet a tak sa rozhodol improvizovať. Zamestnancom hotela daroval tajomnú drevenú skrinku, ktorú označil ako jeden z najväčších vynálezov.

Povedal, že ide o smrtiaci lúč v hodnote 10 000 dolárov ale nedoporučuje s ním akokoľvek manipulovať.  Po jeho smrti boli v roku 1943 privolaní na miesto výskumníci MIT spolu s príslušníkmi armády aby potencionálnu zbraň zaistili. Bohužiaľ (alebo vďakabohu?) nenašli nič iné ako kopec harabúrd z Teslovho laboratória a tak vysvitlo, že Nikola sa jednoducho chcel len vyhnúť plateniu.

John O. Trump neskôr vo svojom FBI spise vyhlásil, že si chvíľu premietal vlastný život predtým ako skrinku otvoril.  Viac zaujímavostí zo života jedného z najvačších vynálezcov sa dočítate v tejto knihe teraz so zľavou cez martinus.sk <<

Prečítajte si tiež Nikola Tesla – Zaujímavosti a fakty

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.