Nikola Tesla dnes známy ako jeden z najväčších vizionárov a géniov našej histórie.  Držiteľ 112 patentov na vynálezy a najviac známeho striedavého prúdu.  Ako sa hovorí medzi géniom a šialencom ja tenká hranica a tak aj jeho život je plný rôznych zvláštností.

1. Tesla spal veľmi málo . Sám prehlásil, že sa mu raz podarilo pracovať nepretržite  84 hodín . Inak nikdy nezaspal na dlhšie ako 2 hodiny.

2. Tesla často zachraňoval holuby v New York City . Dokonca povedal kuchárovi v hoteli aby pripravil špeciálne semiačka pre holuby

3. Nikola bol vegeterián a obmedzoval sa na špeciálnu dietu zloženú predovšetkým z mlieka, medu, chleba , zeleninových štiav . Neskôr ho v jeho živote   posadol strach z parazitov a začal jedávať všetko iba striktne uvarené.

4.  Mal fotografickú pamäť, vedel si zapamätať celé knihy

Nikola Tesla

5.  Veril, že  “ pukanie“ prstov mu pomáha stimulovať mozgové bunky . Dokonca precvičoval prsty 100x jednu aj druhú nohu každú noc.

6. Už v roku 1901 dostal nápad vytvoriť smartphone. Avšak ako mnoho z jeho nápadov aj toto ostalo iba v myšlienkach a víziách . Opisoval zariadenie, ktoré bude slúžiť pre komunikáciu a zároveň si tam bude môcť človek pozrieť vývoj akcií.

7. Perly ho privádzali k šialenstvu. Dokonca nemohol ani rozprávať so ženami, ktoré ich nosili. Raz poslal svoju sekretárku domov pretože ich mala na sebe.

8. Skonštruoval  56m vysokú vežu, ktorá mala šíriť elektrinu vzduchom. Bohužiaľ nefungovala a výroku 1917 bola zničená

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.