V Spojených štátoch amerických vznikol nový štýl ubytovania – glamping. Ak neviete, čo si pod týmto hybridným slovom predstaviť, prezradíme vám, že sa skladá zo slov glamorous a camping. Voľne preložené ako očarujúce kempovanie. V princípe ide o to, že zaplatíte nemalé peniaze za to, že vám niekto vybuduje luxusný stan v divočine.

Spoločnosť Collective Retreats začala v štáte Colorado v oblasti blízko Vail a Aspenu stavať luxusné stany. Určite zabudnite na spanie na karimatke a v spacom vaku. V tomto stane vás bude čakať posteľ kráľovskej veľkosti s hodvábnym posteľným prádlom. Okolo postele sa nachádzajú koberce a súčasťou stanu je aj nábytok. Prekvapením je, že v stane funguje elektrika. Wi-Fi a súkromnú vírivku zatiaľ nenájdete.

Collective Hotels & Retreats
Collective Hotels & Retreats

Okrem plne vybavenej spálne vám bude k dispozícii personál, ktorý vám splní takmer každé želanie. Večera a obed nie je v cene ubytovania, a tak máte možnosť sa rozhodnúť medzi vlastným jedlom pripraveným na grile alebo ponukou Collective Retreats. Jedlo je luxusné a hodné päťhviezdičkového hotela.

Collective Hotels & Retreats
Collective Hotels & Retreats

Jedinou vecou, ktorá každého bežného človeka odradí, je cena. Tá sa pohybuje od 450 do 650 € za noc.  Je na vás, či uprednostníte luxusný hotel pod strechou alebo v stane, zaplatíte rovnako. Ubytovanie pravdepodobne zaujme ľudí, ktorí sú zvyknutí na ubytovanie v drahých hoteloch a hľadajú niečo iné.

Collective Hotels & Retreats
Collective Hotels & Retreats

Je dosť možné, že o štvrtej ráno vás zobudí kohútie kikiríkanie, aby ste nezabudli, že nie ste v meste ale vo voľnej prírode. Menšou nevýhodou je, že v stane kúrite drevom. Personál je vám plne k dispozícii ale do kachiel za vás v noci drevo neprikladá. Ráno sa prebudíte do divokej prírody, zvukov lesa a možno trochu zimy.

Tak ako? Skúsili by ste na pár dní glamping?

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.