Nokia získala od spoločnosti NASA zákazku, ktorej cieľom je zaviesť 4G sieť na Mesiaci. Je to ale pre vedecké účely a nie preto, aby ste mohli posielať správy akýmsi mimozemským obyvateľom.

Spoločnosť Nokia získala ohromný kontrakt vo výške 14,1 milióna dolárov v rámci programu NASA „Tipping Point“, ktorý spočíva v nádeji, že budú môcť pokročiť vo výskume a vývoji v oblasti prieskumu vesmíru. Nokia napísala na svojom Twitteri toto: „Na mesiac! Sme nadšení, že nás spoločnosť NASA označila za kľúčového partnera pri pokroku v technológiách a akcii smerujúcej na Mesiac, ktorá má pomôcť pripraviť cestu k udržateľnej ľudskej prítomnosti na mesačnom povrchu. Naše priekopnícke inovácie sa použijú na vybudovanie a nasadenie prvej bezdrôtovej sieti na Mesiaci, počnúc technológiami 4G/LTE a končiac až po 5G.“

Spoločnosť ďalej vysvetlila, ako bude spolupracovať so svojimi partnermi v spoločnosti Intuitive Machines a uviedla, že priekopnícka sieť, ktorú vytvára, bude kritickou komunikačnou štruktúrou pre aplikácie na prenos dát, a to vrátane kontroly lunárnych roverov v reálnom čase a streamovanie videa vo vysokom rozlíšení. Ďalej vysvetlili aj to ako sa sieť vyvinie, aby odolávala extrémnym teplotným, radiačným a vákuovým podmienkam panujúcim vo vesmíre. Spolu s Nokiou medzi ďalšie spoločnosti, ktoré budú na pláne pracovať, patria napríklad: Eta Space, Lockheed Martin, United Launch Alliance, Mastenove vesmírne systémy či Teledyne Energy Systems.

 

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.