Zdieľate s niekým spoločné konto na Netflixe? Máme pre vás nepríjemné správy. Spoločnosť ohlásila plán vyskúšať novú verziu platformy, ktorá bude pokutovať ľudí zdieľajúcich rovnaké konto – avšak len tých, ktorí nežijú v spoločnej domácnosti.

Zdroj: IFLScience

Skúšku sa rozhodli vykonať zatiaľ len v troch krajinách: Čile, Kostarika a Peru. Ak sa ukáže, že používatelia v rôznych domácnostiach zdieľajú spoločné konto, budú nútení zaplatiť poplatok navyše (zhruba vo výške 3 €). Ľudia, ktorí budú z tohto dôvodu zo svojho konta vyhodení, si budú môcť preniesť dáta na nové konto.

Spoločnosť sa vyjadrila, že chce najprv vidieť, ako to bude vyzerať v týchto troch krajinách, až potom novú verziu rozšíri do zvyšku sveta.

Dôvod je jednoduchý: peniaze. Netflix povedal, že podporuje ľudí, ktorí spolu žijú a zdieľajú jedno konto, avšak “príživníci”, ktorí používajú heslá druhých osôb, ich výnosom nepomáhajú.

netflix photo
mohamed_hassan/Pixabay

“Ľudia zdieľajú kontá medzi viacerými domácnosťami, čím dochádza k znižovaniu ziskov spoločnosti, a to ovplyvňuje našu schopnosť investovať do nových filmov a seriálov,” napísal Changyi Long, riaditeľ pre inováciu produktov v spoločnosti Netflix.

Netflix už dávno zakazuje zdieľať heslo medzi viacerými domácnosťami, je to uvedené v ich podmienkach používania.

Ak sa nová verzia ukáže ako úspešná, bude to obrovský zvrat v celkovom fungovaní tejto streamovacej platformy. Spoluzakladateľ a predseda Netflixu, Reed Hastings, sa vyjadril, že nemá obavy zo straty užívateľov, pretože sú to práve heslá a platené kontá, ktoré robia tieto platformy atraktívnymi.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.