Oslavy Nového roka sa už tradične spájajú s púšťaním ohňostrojov. Tie však neznášajú dobre zvieratá a okrem psíkov ani vtáci. V uliciach Ríma totiž našli stovky mŕtvych vtákov. Vtákov ležiacich v uliciach Via Cavour neďaleko vlakovej stanice Termini odfotografoval vodič, ktorý danou oblasťou prechádzal.

Foto od Facebook

Väčšinou išlo o škorce a aj keď sa oficiálne príčina úmrtia nepotvrdila, tak ochrancovia zvierat tvrdia, že príčinou ich smrti boli zrejme hlasné petardy a ohňostroje. Je to štvrť, ktorú využíva mnoho vtákov na hniezdenie. Talianska pobočka Medzinárodnej organizácie pre ochranu zvierat vyzvala na zákaz predaja zábavnej pyrotechniky s odôvodnením, že predstavuje hrozbu pre zvieratá. „Je možné, že zomreli od strachu. Zrejme dostali infarkt,“ povedala riaditeľka organizácie.

Foto od Facebook

Prezident medzinárodnej organizácie sa vyjadril k tejto nešťastnej udalosti takto: „Každý rok opakujeme, že je potrebné zakázať predaj zábavnej pyrotechniky. Každý rok počítame stovky uhynutých zvierat, a to vrátane nepríjemnosti u divých zvierat, ale existuje aj množstvo prípadov, kedy sa domáce zvieratá stratia alebo zrania“.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.