Novorodeniatka si bohužiaľ nemôžu vybrať kedy prídu na svet. Tie, ktoré sa v týchto mesiacoch narodili do tohto sveta súžovaného koronavírusom, to majú o čosi horšie, rovnako aj ich matky. No aj na toto dbajú zdravotníci a snažia sa ich čo možno najlepšie ochrániť, pričom v tejto thajskej nemocnici to robia naozaj originálne.

Thajská nemocnica Praram 9, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Bangkoku, nedávno zdieľala fotografie novorodencov, ktorým dávajú ochranné tvárové štíty, „pretože bezpečnosť je to, na čom nám najviac záleží“, uviedli predstavitelia nemocnice. Miestne thajské médiá informujú, že tieto štíty sú potrebné aj na to, aby matky boli spokojnejšie a nemuseli sa toľko obávať, žeby sa ich dieťaťko nakazilo. Tieto drobné masky na tvár sú navrhnuté tak, aby zabránili akémukoľvek prenosu kvapôčiek kašľom alebo kýchaním.

Tí, ktorí o zavedení týchto štítov v nemocnici rozhodli, sa vyjadrili, že masky používajú preto, že najviac im záleží na bezpečnosti. Fotografie zdieľané z pôrodnice ukazujú, že sestry nosia bežné rúška, zatiaľ čo novonarodené deti majú spomínané celotvárové štíty. Ako však uvádza správa BBC Thailand, tvárové štíty sa nesmú nosiť stále, resp dlhodobo – bolo by to totiž nehygienické. Namiesto toho sú určené najmä pre prípady, keď rodičia nemajú iné možnosti, a to napríklad pri preprave detí z nemocnice domov. Deti tak majú nasadené tieto ochranné štíty iba určitý čas. Aj keď sa uvádza, že koronavírus je oveľa nebezpečnejší pre ľudí starších ako 65 rokov, tak už teraz je jasné to, že sa ním ľahko nakazí akákoľvek veková skupina.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.