Manželský pár z Nového Zélandu daroval svoje dedičstvo v podobe farmárskeho rozsiahleho majetku štátu, aby zabezpečil, že si ľudia budú môcť jeho nádherné prírodné scenérie, ktoré obsahuje, užívať neustále. Takéto veľkorysé gesto nie je vôbec bežné.

Majitelia Dick a Jillian Jardine odovzdali svoj pozemok s rozlohou 900 hektárov štátu pre blaho a potešenie všetkých Novozélanďanov. „Tento pozemok je v rodine už takmer storočie a my sme sa v tejto dobe snažili vylepšiť ho,“ uviedol Dick Jardine. „Tým, že sme správcami tohto majetku nám dáva pohodlie a istotu, aby sme mohli hrdo odovzdať tento dar, ktorý si bude môcť Nový Zéland vychutnať a oceniť,“ dodal Dick.

Manželský pár v podstate ponúkol otvorenú krajinu. Oblasť Wakatipu, ktorá sa nachádza na úpätí pohoria s príznačným názvom Remarkables, je súčasťou regiónu centrálnych jazier. Môže sa pochváliť mimoriadne drahými nehnuteľnosťami a obsahuje domovy niekoľkých majetnejších ľudí na planéte, a to vrátane spoluzakladateľa PayPalu Petera Thiela či klenotníka Michaela Hilla.

Jillian Jardine spočiatku však nechcela odovzdať celú oblasť, aby sa nestalo niečo podobné ako Malibu na Južnom ostrove. „Chceme to ponechať tak, ako to je navždy, nechceme, aby boli všade budovy alebo domy. Chceme byť súčasťou niečoho veľkého,“ povedala žena. Pozemok bude sprístupnený pre všetkých v roku 2022. V pláne je vytvoriť multifunkčnú divokú oblasť, ktorá sa dá využiť hlavne na pastoráciu a ochranu krajiny.

„Dar tohto majetku prichádza v čase, keď ochrana biodiverzity a podpora spojenia s prírodou sú relevantnejšie ako kedykoľvek predtým,“ uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke, zatiaľ čo generálny riaditeľ Bruce Wills ho označil za mimoriadne štedrý dar Novému Zélandu a taký, ktorý vydrží dlho potom, čo už tu nikto z nás nebude.

 

Foto: youtube

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.