Minulý rok Nórska Centrálna Banka vyhlásila súťaž o nový dizajn bankoviek . Oslovila tak 8 rôznych grafických štúdií, ktoré mali navrhnúť nový imidž bankoviek, ktoré sa majú dostať do obehu v roku 2017 .  Do konečného finále sa dostali 2 štúdia .  Snøhetta, ktorá navrhla zadnú stranu a The Metric System pre tu prednú.

 

Dizajn firmy Snøhetta znázorňuje fotky  nórskeho pobrežia v pixelovej grafike inšpirovanou Beaufortovou stupnicou sily vetra .

norska bankovka

norska bankovka 2 norska bankovka 3
norska bankovka 4 norska bankovka 5 norska bankovka 6 norska bankovka 7 norska bankovka 8 norska bankovka 9 norska bankovka 10

Daná firma tiež navrhovala aj prednú stranu bankovky, ktorá mala znázorňovať  čiernobiele fotografie nórskeho pobrežia . Banka si však vybrala dizajn firmy The Metric System, ktorý môžete vidieť na obrázkoch.

norska bankovka 11

norska bankovka 12

norska bankovka 13

norska bankovka 14

norska bankovka 15

 

zdroj

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.