Od konca júla budú pre dovolenkárov destinácie na juhu Chorvátska časovo dostupnejšie. Nový most s názvom Pelješac, ktorý by mal byť prístupný už od 26. júla, skráti cestu približne o dve hodiny

Zdroj: Youtube

Pelješacký most dlhý 2,4 kilometra je podľa dostupných informácií najdrahším infraštruktúrnym projektom spolufinancovaným z fondov Európskej únie. Náklady na jeho výstavbu sa vyšplhali na sumu 418 miliónov eur, pričom až 85 percent tejto sumy financovala EÚ. Na jeho slávnostnom otvorení by preto mala byť aj samotná predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen.

Zdroj: Youtube

Cestujúci, ktorí mali namierené na juh Chorvátska, napríklad do obľúbeného Dubrovníka, museli doteraz prechádzať cez Bosnu a Hercegovinu. Vďaka novému vybudovanému mostu sa to však teraz zmení a cestujúci budú môcť Bosnu obísť. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.