Nový Zéland chce, aby ľudia premenili svoje sklamania v roku 2020 na stromy v takzvanom Lese nádeje. Vďaka úsiliu premiérky Jacindy Ardernovej a dodržiavaniu opatrení zo strany občanov bola reakcia Nového Zélandu na COVID-19 tou najlepšou zo všetkých krajín. Aj napriek dobrým štatistikám však vznikla nová kampaň, ktorá sa má začať v roku 2021.

Foto od Pixabay

Turistický ruch na Novom Zélande a nezisková organizácia spolupracujú v nádeji, že vysadia sadenice na oboch ostrovoch krajiny, v častiach Northlandu a Queenstownu. Sarah Handley, generálna riaditeľka pre cestovný ruch pre Ameriku a Európu uviedla, že les odráža významné hodnoty Te Reo Māori manaaki a tiaki. Vo vyhlásení vysvetlila: „Manaaki hovorí o dôležitosti empatie a tiaki nás inšpiruje v starostlivosti o ľudí a o miesto“.

Sarah pokračovala takto: „Aj keď naše hranice zostávajú pre medzinárodných návštevníkov zatvorené, chceli sme trochu povzbudiť tých, ktorí potrebujú určitý optimizmus do nového roku. Vďaka stromom ako prírodným symbolom života a rastu je Les nádeje spôsob, ako sa ľudia môžu rozlúčiť s tohtoročnými sklamaniami a zasadiť semienko nádeje, aby sa mohli tešiť na lepšie časy v roku 2021″.

Foto od Wikimedia

Kto má záujem, môže sa podeliť o svoje sklamanie z tohto roku online prostredníctvom webu Nového Zélandu. Je tam odkaz ne webovú stránku neziskovej organizácie „Stromy, ktoré sa počítajú“, kde môžu ľudia okrem osobnej správy zaplatiť aj za pôvodný strom (považovaný za hlavný nástroj v boji proti zmene podnebia), ktorý bude následne vysadený do nového lesa.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.