Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, o koľko percent sa vám zväčší pečeň počas dňa a tiež aj to, koľko percent opýtaných žien, ktoré pracujú v americkom zábavnom priemysle, tvrdí, že zažili nejakú formu sexuálneho obťažovania.

 

,,Naša kultúra nám hovorí, že nákup veľkého množstva materiálnych vecí nás urobí šťastnými. A to môže byť pravda, ale len do určitej miery. Výskum publikovaný v časopise Journal of Positive Psychology odhaľuje, že ľudia, ktorí míňali peniaze na zážitky a nie na materiálne statky, boli šťastnejší, pretože vzrušenie, ktoré často získavame z nákupu vecí, má tendenciu rýchlo ubúdať, keď si na ne zvykneme a začneme ich považovať za samozrejmosť. Zážitky radosti a spomienok nám však môžu dať silnejší pocit zadosťučinenia.“

,,Nedávna štúdia ukazuje, že Francúzsko, európska krajina, kedysi najviac postihnutá ochorením AIDS, má teraz takmer 96 percent stredných škôl s automatmi na kondómy. Na podporu bezpečného sexu a zníženie rizika tehotenstva mladistvých majú francúzske školy predajné automaty, ktoré vydávajú kondómy. Prvý automat na kondómy vo Francúzsku bol nainštalovaný už v roku 1992 po tom, čo rozhodnutie vlády čelilo odporu školských úradov a niektorých častí spoločnosti.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.