Organizácia Bats Qld robí skvelú prácu. Táto dobrovoľnícka a nezisková organizácia pôsobiaca v Queenslande zachraňuje, rehabilituje a vracia netopierov do prírody. Taktiež vzdeláva mladých aj starších ľudí o dôležitosti týchto tvorov pre náš ekosystém.

A to nie je všetko, čo robia. Na internete zdieľa organizácia fotografie a videá svojich pacientov, aby ukázali, že tieto tvory sú v skutočnosti rozkošné. Je však potrebné vedieť najmä to, že netopiere sú dôležité pre naše ekosystémy.Netopiere majú zmysluplnú úlohu pri opeľovaní a rozptyľovaní semien. Napríklad eukalyptový les, v ktorom žijú koaly, je opeľovaný práve týmito tvormi,“ povedal hovorca spomínanej organizácie. Tieto nočné zvieratá tiež prispievajú k riadeniu populácie hmyzu.

Negatívne mýty, ktoré ich obklopujú, tiež neprispievajú ich „popularite“. Napríklad často počúvame, že netopiere sú špinavé, ale to nie je pravda. „Netopiere sú veľmi čisté zvieratá a neustále sa umývajú,“ povedal hovorca Bats Qld. Ľudia si tiež myslia, že prenášajú veľa chorôb, no austrálske netopiere prenášajú iba jednu chorobu, ktorá predstavuje riziko pre ľudí a je ňou vírus. Vyskytuje sa však u menej ako 0,01% populácie netopierov. Okrem toho existuje na vírus aj plne účinná vakcína.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.