Masaker, ktorý spôsobil hurikán Harvey v Texase ste určite z médii počuli ale bohužiaľ to nie je jediné miesto, kde trpia ľudia v dôsledku prírodných katastrof. Média síce dlho spomínajú USA ale odignorovali prívalové dažde, ktoré zdevastovali južnú Áziu. Pršalo tam takmer celý August.

India, Nepál, Pakistan a Bangladéš zaznamenali rekordné monzúnové dažde, ktoré spôsobili obrovské záplavy a zosuny pôdy. Tisíce domov zostalo zaplavených, malé dedinky nemajú prístup k jedlu ani k liekom a asi 1200 ľudí zomrelo. Milióny ľudí bolo evakuovaných a stali sa v podstate bezdomovcami.

The GlobalGiving Foundation pracuje s niekoľkými charitami a spolu sa snažia regiónom poskytnúť aspoň nejakú pomoc. Ponúkame vám niekoľko fotografií z potopených oblastí.

Narendra Shrestha / EPA
Suvra Kanti Das/ZUMA/REX Shutterstock

 

Cathal McNaughton
Amit Dave / Reuters
Cathal Mcnaughton / Reuters
Manish Paudel / AFP / Getty Images

 

Biju Boro / AFP / Getty Images
Navesh Chitrakar
Anuwar Hazarika

 

Manish Paudel / AP

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.