Milovníci zvierat, ktorí si chcú kúpiť domáce zviera v texaskom San Antoniu, si budú môcť kúpiť od 1. januára v obchodoch len zachránené mačky a psy. Mestská rada totiž hlasovala o obmedzení predaja, aby tým vyriešili nadmerný počet domácich miláčikov, ktorí behajú opustení po uliciach.

Katie Jarl Coyle, ktorá je regionálnou riaditeľkou pre humánnu spoločnosť v USA na juhozápade, uviedla toto: „Táto vyhláška pomôže smerovať trh s domácimi zvieratami k humánnejším zdrojom a povzbudí obchody s mačkami i psíkami k tomu, aby boli súčasťou riešenie problému nadmerného množstvu zvierat, o ktoré sa nemá kto starať.“ Počiatočné rozhodnutie malo nadobudnúť účinnosť od júla 2021, ale Rebecca Viagranová posunula dátum o šesť mesiacov späť po tom, čo bolo v období od októbra 2019 do septembra 2020 z ulíc odstránených asi 17 000 tiel mačiek a psov.

Cieľom je jednoznačne znížiť počet opustených tvorov a zastaviť množenie najmä počas období dlhých odstávok a ekonomickej neistoty, pretože ľudia si nemôžu dovoliť starať sa o domáceho maznáčika alebo ich používajú len na chov a predaj šteniat, aby si tým zarobili peniaze. Berú do úvahy aj prichádzajúce Vianoce, kedy sa ľudia obdarúvajú domácimi miláčikmi, no niektorí ich veľmi rýchlo nechajú na ulici. Obyvatelia San Antonia si však stále budú môcť kúpiť čistokrvné psy a mačky, avšak od budúceho roku už len od súkromných chovateľov s licenciou.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.