Tak toto je ďalší ohromný objav. Vedci objavili veľkú populáciu skrytých galaxií, ktoré by mohli zmeniť naše celé chápanie toho, ako vesmír funguje. Vďaka tomuto novému prelomovému zisteniu sa teraz môžu astronómovia pozrieť na vesmír oveľa detailnejšie a doplní to množstvo zaujímavých faktov.

Galaxie, ktoré boli pre vedcov predtým neznáme, boli opísané ako nesmierne vzácny objav a podľa ich nezávislosti by ich existencia mohla pomôcť vyriešiť niektoré z najhlbších a najzákladnejších otázok, ktoré ešte stále nie sú zodpovedané. Tao Wang z Tokijskej univerzity sa k tomu vyjadril takto: “Je to vôbec po prvýkrát, čo sa existencia takéhoto veľkého množstva obrovských galaxií za niekoľko miliónov rokov potvrdilo. Predtým boli pre nás neviditeľné. Toto zistenie je v rozpore so súčasným poznaním a pomôže doplniť niektoré fakty, ktoré doteraz chýbali.” Dodal, že presvedčiť ostatných kolegov o nesmierne vysokom veku hviezd bolo veľmi náročné.

Ich počiatočné podozrenie o existencii niečoho takého prišlo vďaka infračerveným údajom Spitzerovho vesmírneho teleskopu. ALMA má síce ostré oči a odhaľuje detaily na submilimetrových vlnových dĺžkach, čo je najlepšia vlnová dĺžka, aby sa dalo zachytiť prach prítomný v ranom vesmíre, no aj napriek tomu to nestačilo. Preto si z Telescopu v Čile vyžiadali ďalšie údaje, aby dokázali, že sú skutočne svedkami starodávnych masívnych galaxií, ktoré ešte nikto nikdy nevidel.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť