Čína hlási obrovský objav! Paleontológovia objavili kostru dinosaura z obdobia jury a je úžasne zachovalá. Predstavuje až 70% kompletného dinosaura. Ide o približne 180-miliónov rokov starú fosíliu objavenú v meste Lufeng v provincii Yunnan na juhu Číny a dinosaurus bol dlhý 8 metrov.

Kostra bola objavená v oblasti, ktorá čelí erózii pôdy, preto sa pracovníci rozhodli okamžite vykonať núdzové vykopávky, no netušili, že narazia na niečo takéto. Wang Tao, riaditeľ strediska na ochranu a výskum fosílii dinosaurov povedal, že tieto kosti dinosaura by sa mali považovať za národný poklad. Nájsť takto neporušenú fosíliu je naozaj neobvyklé. Je to mimoriadne vzácny nález celosvetových parametrov.

Na základe doterajších objavov a analýzy stehennej a chvostovej kosti sa podarilo zistiť, že ide zrejme o obrovského lufengosaura, ktorý žil v období rannej jury. A ak sa tímu podarí objaviť aj jeho lebku, tak podľa riaditeľa by išlo o šokujúcu udalosť. Prírodovedecké múzeum vysvetlilo, že lufengosaurus bol sauropod, a teda obrovský štvornohý bylinožravec. Zdá sa, že tieto druhy žili iba v Číne.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.