Viete si predstaviť, že výjdete na ulicu niekde v meste a všade naokolo uvidíte medvede? Nuž, nebojte sa, nejde o živé kúsky, ale plyšové. A budú na vás vykukovať z balkónov, okien, ale aj čakať niekde v kaviarni. Ide o to, že nikdy neviete, kde na nich narazíte. A to sa v týchto dňoch naozaj deje vo Francúzsku. 

Obyvatelia Les Gobelins v Paríži si všimli rastúci počet obrovských plyšových medvedíkov, ktorí sa objavujú na rôznych miestach a okamžite si ich zamilovali. V skutočnosti ide o akýsi projekt miestneho majiteľa kníhkupectva Phillipeho, ktorý si dal za úlohu neočakávaným spôsobom zabaviť ľudí, prípadne ich potešiť.

Foto od youtube
Foto od youtube

„Pracujem tu 25 rokov. Žijú tu ľudia, s ktorými som sa nikdy nerozprával, no teraz ma už oslovujú Philippe,“ povedal. Tento muž má k dispozícii až 50 medveďov, ktoré vystavuje už od konca októbra na rôznych miestach po okolí. A nikto nevie kde a kedy sa medvedík objaví. Philippe ich umiestňuje na takých miestach, kde sú zväčša viditeľné pre veľa ľudí. A je to naozaj milé aj zaujímavé.

Starosta mesta sa týmto „chlpáčom“ taktiež veľmi teší. Tieto medvede sa tam teraz stali také populárne, že majú aj svoju vlastnú facebookovú stránku, na ktorej im neustále pribúdajú fanúšikovia.

Foto od youtube

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.