V Anglicku je jedno veľmi zvláštne miesto, ktoré by azda ani nemalo byť považované za turistickú atrakciu, no je také zaujímavé, že láka stále viac a viac ľudí. A zvlášť teraz, počas tohto predvianočného obdobia má svoje tajomné čaro.

Ide o obyčajný plastový tunel, nazývaný Bude, ktorý spája parkovisko so susedným supermarketom v meste Bude, Cornwall, Anglicko. Toto miesto dokonca uviedli ako skutočnú turistickú atrakciu aj na TripAdvisore. Navyše, tunel je od septembra zaradený medzi najlepšie atrakcie v tejto oblasti. A aby toho nebolo málo, v týchto dňoch sa už stihol zaradiť na prvé miesto v celej krajine, čiže patrí mu status najvyhľadávanejšej atrakcii na ostrovoch.

Foto od youtube

Tunel sa skladá z 36 kovových oblúkov a je dlhý viac ako 70 metrov. „Nikde inde v meste Bude nemôžete kráčať po takejto tajomnej línii,“ píše sa na profile. Aj keď si toto miesto podmanilo ľudí a je obľúbené počas celého roka, tak údajne najviac magické je práve v decembri. A pri pohľade na fotografie sa dá veľmi ľahko pochopiť prečo. Samotný tunel je momentálne vybavený tisíckami viacfarebných vianočných svetiel, čo z neho robí aj veľmi fotografický objekt.

Foto od youtube

Avšak, ako všetko, tak aj toto miesto má niekoľko odporcov, ktorí sú z takejto popularity vcelku znepokojení. Jeden recenzent k tomuto miestu napísal: „Ľudia, nie som si istý, prečo bolo vytvorené práve takéto miesto! Keďže ide o tunel Perspex na boku supermarketu, išli sme tam len preto, že parkovisko v Sainsbury je zadarmo 90 minút a mali sme čas. No ak by som tam mal ísť len kvôli tunelu, nešiel by som. Navyše ten tunel nemá žiaden architektonický význam.“ Avšak, oveľa viac je pozitívnych reakcií.

Dúfajú, že masívny príliv návštevníkov presvedčí majiteľov tunela, aby ho osvietili na niekoľko týždňov. Tak ak tam máte cestu, alebo sa nachádzate poblízku, zájdite tam pozrieť a kľudne nám nechajte aj svoju odozvu.

Pozrite si krátke video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.