Kajakár Brad prišiel po tropickej búrke Isaias k netradičnému objavu. Našiel tajomný odkaz vo fľaši len niekoľko dní po tom, čo sa táto búrka prehnala juhovýchodným pobrežím USA. List napísala miestna obyvateľka Miltonu – Cathi Riddleová, keď bola pred 35 rokmi na pláži s rodinou.

Potom, čo sa tropická búrka Isaias prehnala cez juhovýchodné pobrežie Spojených štátov, nasledovalo pár neobvyklých objavov. Jedným z nich bola aj táto správa vo fľaši. List sa stratil vo vodách pred 35 rokmi. Napokon bol pôvodnému autorovi vrátený po tom, čo ho našiel nič netušiaci kajakár. Brad Wachsmuth jazdil na kajaku pozdĺž rieky Broadkill v Delaware, keď zbadal to, o čom si najskôr myslel, že je to len obyčajný odpad. Pri bližšom skúmaní si kajakár uvedomil, že ide o fľašu, v ktorej je kus papiera. Hneď mu došlo, že ide o správu vo fľaši.

Keď sa kajakár dostal na breh, fľašu otvoril a našiel v nej list. V liste stálo aj toto: „Máme veľmi radi zvieratá. Máš nejaké zvieratko? My máme psa … Prosím, odpíš, keď sa tento odkaz dostane k tebe a napíš nám niečo o sebe.“ Brad našiel správu vo fľaši asi 3 kilometre od pobrežia. Bol veľmi motivovaný a zvedavý, preto navštívil organizáciu Milton Historical Society. Tam mu pomohol miestny kurátor, ktorý sa napokon dopátral až k rodine Riddleovcov. Tá totiž stále žije v Miltone v Delaware.

List napísali v roku 1985 Cathi Riddle a jej sesternica Stacey Wells, ktorá v tejto oblasti vyrastala. „Moja sesternica a ja sme boli na pláži a rozhodli sme sa, že napíšeme list a pošleme ho, aby sme zistili ako ďaleko zájde,“ povedala Cathi o správe vo fľaši. Skutočnosť, že žena odhodila fľašu do mora a tá sa jej o 35 rokov neskôr vrátila, bola pre všetkých veľkým prekvapením. „Zdá sa akoby príliv, búrky, tropické búrky i hurikány čakali celých 35 rokov nato, aby odkaz skončil v tých istých vodách,“ neveriacky krútil hlavou kajakár Brad.

Cathi má ale svoju teóriu o tom, čo sa mohlo stať s jej listom počas všetkých tých rokov. „Zrejme sa nedostal veľmi ďaleko, ale na druhej strane možno oboplával svet a vrátil sa,“ povedala. Tak či onak, je mimoriadne zaujímavé, že sa tento odkaz po desaťročiach vrátil k svojmu autorovi.

 

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.