Chlapík z Arkansasu dostal doživotný trest za to, že vylúpil obchod s vodnou pištoľou. A dnes po rokoch, ktoré strávil vo väzení, bude prepustený na slobodu. Rolf Kaestel vylúpil obchod vo Fort Smith v roku 1981. Ukradol 264 dolárov a nikto nebol pri prepade zranený.

Dnes už 70-ročný chlapík tak strávil za mrežami viac ako polovicu života. Počas pobytu vo väzení bojoval za svoju slobodu, pričom 5-krát žiadal o skrátenie trestu. Jeho prepustenie žiadala aj samotná obeť prepadnutia, ktorá sa v danom čase v obchode nachádzala, ale tiež ľudia, ktorí stali za reformou trestného súdnictva.

Vo svojej poslednej žiadosti o milosť napísal Rolf toto: „Možno mi ešte zostane pár produktívnych rokov na to, aby som plnohodnotne prispel do spoločnosti. Verím, že som preukázal, že si zaslúžim túto šancu a žiadam vás o prijatie priaznivých opatrení, ktoré mi umožnia začať nový život. Nespravodlivosť sa už preukázala dlhými štyrmi desaťročiami môjho väzenia.“

Guvernér Arkansasu sa vyjadril, že zmierni trest a chlapík bude podmienečne prepustený na slobodu. Uviedol tiež, že zo strany orgánov činných v trestnom konaní neboli vznesené žiadne námietky a tak sa zdá, že Rolf sa po dlhých desaťročiach dočká v najbližších dňoch slobody. 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.