Pamätáte sa na výťah Willyho Wonku? Zrejme ním sa inšpirovala spoločnosť v New Yorku, ktorá postaví vlastný priehľadný výťah a ten bude jazdiť až do výšky 370 metrov nad mesto. Bude súčasťou projektu s názvom Summit One Vanderbilt a umiestnený na vonkajšej strane budovy uprostred mesta.

Ľuďom poskytne dokonalý výhľad na Madison Avenue i celé priľahlé okolie. Spoločnosť SL Green Realty Corp, ktorá stojí za projektom, napísala k svojmu počinu toto: „Pôjde o celosklenný výťah zvaný Ascent, ktorý bude premávať po vonkajšej strane budovy a ľuďom poskytne úchvatné výhľady z výšky až 370 metrov nad New Yorkom“.

Okrem výťahu si budú môcť ľudia užiť aj plne sklenené boxy, ktoré budú taktiež pripevnené o budovu z vonkajšej strany a poskytnú rovnako úchvatný výhľad na mesto. Táto budova bude mať aj vonkajší bar a najvyššie položenú mestskú alpskú lúku na svete. Celá atrakcia bude sprístupnená verejnosti v októbri tohto roka.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.