87-ročný muž na Novom Zélande dostáva ročne vyše 10 000 dolárov, resp. takmer 9 000 eur za to, že robí oficiálneho čarodejníckeho sprievodcu v meste Christchurch. S touto prácou však končí a v súčasnosti ho pomaly, ale isto bude musieť nahradiť nástupca.

Brit Ian Brackenbury Channell, ktorý sa narodil v Spojenom kráľovstve, sa presťahoval na Nový Zéland v sedemdesiatych rokoch a čoskoro sa etabloval ako čarodejník z Christchurch. Ian, ktorý sa vždy pýšil čarodejníckym oblečením, sa stal tak známym, že má dokonca svoje vlastné hodnotenie na TripAdvisore. A je naozaj vysoké, keďže dosiahol až 4 z 5 hviezdičiek. Dokonca si zmenil meno na svojom vodičskom preukaze na „Čarodejník“, hoci jeho oficiálne meno zostalo nezmenené. Ianovi bola od roku 1998 od mestského zastupiteľstva v meste Christchurch každoročne vyplatená suma vo výške 10 400 dolárov, čo je v prepočte takmer 9 000 eur.

Predtým, ako sa stal čarodejníkom, bol Ian učiteľom sociológie v Austrálii na Univerzite v Novom Južnom Walese. Keď prišiel o toto zamestnanie, tak prišiel so zaujímavým nápadom. Zástupcovi rektora navrhol, aby mu dali novú pozíciu v podobe prvého oficiálneho čarodejníka univerzity. Ian hovorí, že mu to napadlo z ničoho nič. Aj keď by ste očakávali, že jeho práca bude vo veľkej miere pozostávať z kúziel a predstierania, že je Pán prsteňov, tak Ian hovorí, že je skôr akýmsi provokatérom či šoumenom, ktorému nevadí urobiť si zo seba hlupáka.

Po odchode zo svojej pôvodnej univerzity začal pôsobiť na univerzite v Melbourne až sa následne v 70. rokoch presťahoval na Nový Zéland. Byť čarodejníkom sa síce určite mnohým zdá byť tak trochu smiešne a možno zbytočne, tak v tomto prípade to nie je pravda. Veď v roku 1990 mužovi napísal sám premiér Nového Zélandu a požiadal ho, aby sa stal oficiálnym čarodejníkom krajiny.

A aj keď je Ian zjavne vynikajúci v tom, čo robí, tak starnutie nezastaví a rýchlo sa blíži k 90-tke. Hovorí však, že už si našiel svojho nástupcu, ide o 39-ročného učiteľa gitary Ariho Freemana, ktorý je jeho učňom už šesť rokov. „Chcem, aby tento čarodejnícky fenomén pokračoval a túto úlohu teda prevezmem do vlastných rúk,“ povedal o svojom nástupe Ari. Nuž, nezvyčajných pracovných pozícii vo svete teda rozhodne nie je málo.

 

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.