Zrejme všetci poznáte fenomenálneho plavca, akým je Michael Phelps. Je držiteľom niekoľkých neuveriteľných rekordov a tiež má v zbierke obrovské množstvo medailí z najväčších podujatí, akými sú olympijské hry či majstrovstvá sveta. Považuje sa za najlepšieho plavca celej histórii, no zdá sa, že sa rodí jeho nasledovník. 10-ročný Clark Kent Apuda teraz zdobí titulné strany novín. Podarilo sa mu prekonať jeden z najdlhších rekordov, ktoré stanovil práve Michael Phelps.

Photo by youtube

V roku 1995 zaplával jeden z najúspešnejších olympionikov všetkých čias, Michael Phelps, 100 metrového motýlika za 1:10:48. Clarkovi sa podarilo zaplávať rovnakú disciplínu len za 1:09:38.

„Je to 100-vka motýlik a podarilo sa mu zlomiť tento rekord o viac ako sekundu. V plávaní je to ohromný rozdiel. A nielen to, prekonal sám seba o viac ako 5 sekúnd,“ povedal generálny riaditeľ súťaže.

Priatelia mu hovoria „Superman“. Clark sa vyjadril, že Phelpsov rekord chcel zlomiť už od doby, kedy začal so súťažným plávaním, vo veku 7 rokov. Dúfa, že jedného dňa sa mu podarí prebojovať sa až na olympijské hry.

Photo by youtube

A jeho rady pre ostatné deti, ktoré sa vydali podobnou cestou? „Vždy sa bavte a nikdy sa nevzdávajte svojich snov, bez ohľadu na to, čo povie niekto iný,“ povedal. Tento úspech je ohromný, už len kvôli tomu, že zlomil viac ako 20-ročný rekord a ten bol stanovený práve takým obrovským športovcom, akým je Michael Phelps. Zdá sa, že jeho kariéra bude ohromná a môžeme s ním počítať do budúcna i na olympijských hrách. A raz si možno aj on podmaní celý športový svet.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.