Mesto na vode nemusíte navštíviť iba v lete, aj v zimných mesiacoch má veľa čo ponúknuť. Ak sa nechcete drať cez masy ľudí a chcete si Benátky užiť v pokoji, zvážte ponúkaný januárový termín.

venice fotografia
Photo by 12019

V týchto dňoch si môžete zakúpiť spiatočné letenky do Benátok len za 15€! Malý háčik je ale v tom, že sa musíte dostaviť do Budapešti a odtiaľ odletíte. Leteckú prepravu zabezpečuje Ryanair.

Termín:

Za túto cenu je dostupný termín napr. od 16.1. – 20.1.2019. Viac termínov na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Zopár dôvodov, prečo si vybrať Benátky:

– Benátky sú zapísané v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Históriou to dýcha na každom kroku, a to doslova. Okrem typických kanálov sú to tiež historické budovy, ktoré dotvárajú romantickú atmosféru Benátok.

– Keď chcete mať zážitok a neplatiť za neho, navštívte námestie svätého Marka a tamojšiu majestátnu baziliku sv. Marka. Vstup do tejto baziliky je bezplatný a naozaj zážitkový.

– Pozrite sa na Benátky zo samého vrchu. Môžete sa vyviezť na vrchol veže Companila sv. Marka, alebo zamierte na ostrov San Giorgio, kde sa vám z tamojšej zvonice naskytne pohľad na celé mesto.

venice fotografia
Foto od Dimitris Graffin

– Pre milovníkov jedál – toto meste je známe pre vynikajúce jedlá z morských plodov. Veľmi obľúbená je napr. Baccala’ Mantecata – predjedlo z baltickej tresky s olivovým olejom, cesnakom a petržlenovou vňaťou. Samozrejme, nevynechajte ani ich tradičné víno, alebo ako dezert si doprajte tiramisu.

– Veľkou výhodou je, že ak sa vyberiete v januári, mesto bude vaše oveľa viac. To znamená, že práve v tomto mesiaci je tam najmenej turistov. Ak sa nechcete predierať cez davy ľudí a chcete si vychutnať krásu Benátok oveľa viac, toto je ten správny mesiac.

venice fotografia
Foto od andre.m(eye)r.vitali

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Viac tipov pred návštevou Talianska:

Ak plánujete dovolenku nie len v tomto meste, ale chcete navštíviť napr. aj Miláno alebo Rím, rozhodne si prečítajte našich sprievodcov, ktorí vám môžu pomôcť. Nájdete tam užitočné tipy a rady ako sa najlepšie ubytovať, čo v mestách vidieť, čo ochutnať alebo akú dopravu využiť. Toto a ešte viac sa dočítate na odkazoch Rím a Miláno.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.