Po prvýkrát vám prinášame letenky do Gruzínska. Ide o veľmi nedocenenú krajinu u turistov, no je naozaj nádherná. Ak tam vyrazíte, nestačíte sa čudovať aké skvosty ponúka.

kutaisi fotografia
Foto od Geo Max

Práve teraz máte výbornú možnosť zaletieť si do gruzínskeho mesta Kutaisi len za cenu 20€ tam aj späť! Poletíte však z poľských Katovíc. No táto cena je dostupná len pre členov Wizz Discount Club. Ak členom nie ste, členské si môžete zakúpiť za 30€/rok.

Termín:

Za túto cenu môžete odletieť napr. v termíne od 27.11. – 8.12.2018. Viac na wizzair.

Batožina:

Bez priplácania si môžete so sebou zobrať príručnú batožinu s rozmermi 55x40x23cm a hmotnosťou do 10kg.

A čo v Gruzínsku resp. v meste Kutaisi?

– Krajina ponúka od zasnežených vrcholkov hôr, cez piesočnaté brehy, po kopcovité vinice či starobylé mestečká a kláštory, ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO.

– Navštívte hlavné mesto Tbilisi, ktoré ponúka oveľa viac, ako mnohé iné európske metropoly. V spojení s gruzínskou kultúrou sa budete prechádzať uličkami s prvkami strednej Európy, uvidíte krásnu architektúru v starom meste, ktorú ovplyvnilo mnoho rozličných civilizácii. A mnoho ďalšieho.

tbilisi fotografia
Foto od Alexxx1979

– Jednu z najdlhších tradícii vo výrobe víne má práve táto krajina. Mimo mesta sa môžete pozrieť do vínnej pivnice Numisi, ktorá je rodinný podniky. A zaujímavé je, že jeho priestory sú vlastne tristoročná kukuričná stodola a využívajú desiatky hlinených nádob.

– Kuitasi je druhé najväčšie mesto v krajine. Samotná krajina má približne takú rozlohu, ako Írsko, čiže ju môžete veľmi ľahko preskúmať. Ak však už pristáte práve v meste Kuitasi, pozrite si aspoň miestnu fontánu Colchisa v centre.

– Nádherné kláštory a zámky zapísané v UNESCO. V meste Mtskheta uvidíte napr. výnimočnú katedrálu Svetitskhoveli, obklopenú starobylými kaviarničkami a krásnymi údoliami. Na vrchole jedného z údolí je krásny kostol Jvari, ktorý postavili v 6. storočí a je odtiaľ výborný výhľad.

mtskheta jvari fotografia
Foto od Thomas Depenbusch (Depi)
mtskheta fotografia
Foto od Andrew Milligan sumo

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.