Väčšinou sa ľudia delia na 2 skupiny. Tie, ktoré potkany milujú a dokonca ich majú  ako domácich miláčikov a tie, ktoré nimi opovrhujú alebo z nich majú panický strach.  Či už patríte k jednej alebo druhej skupine mali by ste vedieť, že potkany dokážu byť rovnako užitočné ako napríklad záchranárske psy.

1

2

3

 

Tieto  stvorenia totiž v Afrike nachádzajú zbytky, ktoré za sebou nechala vojna . Sú špeciálne vycvičené tak aby dokázali čuchom odhaliť zakopané míny, ktoré by sa mohli stať pre ľudí osudné.

4

 

 

Potkany sú na túto prácu ako stvorené – patria medzi vysoko inteligentné živočíchy, majú skvelý čuch a ich ľahká hmotnosť im zaručuje, že mína pod nimi neexploduje.

8

200 metrov štvorcových títo malí pomocníci vyčistia už za 20 minút.

7

Od roku 2000 našli cez 9000 mín naprieč Tanzániou a Mozambikom. Tiež nachádzajú zabudnutú muníciu.

9

Potkany sa dožívajú 8 rokov ale do dôchodku idú keď majú 6.  Zvyšok života sú oslavovaní ako malí hrdinovia – jedia avokáda, banány, jablká a užívajú si zaslúžený dôchodok.

10

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.