Austrália je čo sa zvierat týka zrejme tým najpozoruhodnejším kontinentom. Väčšinou je to však myslené v zlom, pretože tam nájdete obrovské množstvo jedovatých hadov, obrovských druhov pavúkov či iných zvierat, ktoré naháňajú doslova hrôzu. Nedávno sa po internete začala šíriť fotografia, ktorá ukazuje obrovský druh osy s názvom Osa pepsis, ktorá si nesie ešte väčšieho pavúka. 

Pavúci aj rôzne druhy hmyzu desia ľudí aj keď možno nie vždy vedia prečo. Určite aj mnohí z vás poznajú pocit, keď sa vám už len pri pohľade na obrázok vytvorí husia koža. A v tomto prípade sú obidve živočíchy ešte desivejšie, pretože sú obrovské. Nasledujúca fotografia bola zachytená v Bronte v Sydney. Tento záber pridal na reddit užívateľ vystupujúci pod menom u/space_monster. Následne ho komentovalo viac ako 3 500 používateľov. Osa pepsis má údajne najbolestivejšie bodnutie na svete, pričom titul druhého najbolestivejšieho bodnutia má mravec. Zatiaľ čo bodanie touto osou bolí asi päť minút, bolesť je označovaná za neopísateľne intenzívnu.

Ben Hutchins, biológ bezstavovcov v Texase Parks and Wildlife, sa vyjadril takto:
„Existuje niekoľko živých popisov ľudí, ktorých tento hmyz uštipol. A množstvo z nich sa vyjadrilo, že sa zmohlo len na to, že si ľahli a začali kričať, pretože len málo ľudí, ak vôbec niektorí ľudia dokážu urobiť v takejto situácii niečo iné.“ V prípade takejto nepríjemnej situácii neostáva nič iné len prečkať bolesť.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

  1. Dobrý deň, musím vám bohužiaľ povedať, že máte nesprávne informácie, najbolestivejšie bodnutie má osa s názvom Executioner wasp (osa popravníčka) druhé najbolestivejšie bodnutie má bullet ant a tretie až hrabalka
    ( vy ste ju nazvali osa pepsis) vyskúšal to na sebe Coyote Peterson na YouTube kanále brave wildnes, ale dodať bolo treba že hrabalka žije všade na svete, aj na slovensku aj v česku (okrem Antarktídy a Arktídy) ďakujem za tochopenie😊👌🏿

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.