Keďže pandémia koronavírusu zúri už druhý rok a ľudia sú stále istým spôsobom nútení sociálne sa dištancovať, z toho dôvodu sa do popredia dostala osamelosť, ktorá trápi v týchto časoch veľmi veľa ľudí. Neurovedkyňa si dokonca myslí, že osamelosť predstavuje dnes väčšie zdravotné riziko ako fajčenie či obezita.

Foto od Pixabay

Mnohí odborníci v súčasnej dobe preto apelujú na to, aby sa ľudia nebáli vyhľadať pomoc odborníkov, ktorí im pomôžu prekonať problémy s duševným zdravím. Waleská vláda už zahrnula tento problém do zoznamu svojich priorít na nasledujúcich 5 rokov. Vedkyňa Alice Gray tvrdí, že osamelosť bola problémom už pred pandémiou a tá ju iba prehĺbila. Aj ona sama trpela počas pandémie nepríjemnými stavmi a aj preto sa na túto tému veľakrát vyjadruje.

Alice tvrdí, že ľudia podceňujú vplyv osamelosti na mozog aj zdravie a to nie je správna cesta. „Myslím si, že poskytovanie služieb ľuďom s osamelosťou a nej pridruženým duševným problémom, by malo byť samozrejmosťou a malo by ísť o široký balík služieb. Prinieslo by to veľa pozitív pre daného človeka aj jeho okolie,“ povedala na záver Alice.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.