Jednou z mnohých vecí, ktorú nás dokážu naučiť zvieratá, je určite skutočná empatia. Chad Staples, ktorý sa stará o celý národný park v Sydney, sa to rozhodol ukazovať pravidelne. Každý deň sa totiž prebúdza medzi mnohými divokými zvieratami, ktoré s nim zdieľajú svoju lásku. Jeho život je iný, no o to zaujímavejší.

Každé zviera má svojskú osobnosť

Chad sa deň čo deň prebúdza s úsmevom na tvári. Svoje šťastie sa snaží zdieľať aj s úplne cudzími ľuďmi tým, že svoje fotografie zdieľa na internete. Tvrdí, že medzi zvieratami sa cíti najšťastnejší a najväčším pokladom v jeho živote je práve zoo, kde začal pracovať pred vyše 20 rokmi. „Vezmem si kávu a idem sa s ňou prejsť medzi zvieratá, aby som zistil, či je všetko v poriadku,“ povedal Chad.

Zvieratá už pozná dokonale a stačí mu jediný pohľad, aby zistil či je všetko v poriadku. „Máme tu viac ako 2000 zvierat a každé z nich má svoje vlastné požiadavky,“ hovorí ošetrovateľ o svojich zvieracích kamarátoch. Vyjadril sa, že je ťažké naučiť sa chápať zvieratá a vyžaduje si to nejaký ten čas. „Myslím si, že absolútnym základom je empatia. Učím sa ju od zvierat každý jeden deň,“ dodal.

Najhoršie boli preňho požiare v Austrálii

Požiare, ktoré sužovali Austráliu boli hrozné a  ich ničivú silu si odniesli ľudia aj zvieratá. Šírili sa tak rýchlo, že na evakuáciu niektorých zvierat skrátka nebol čas. Chad sa však rozhodol chrániť park a nepoddať sa požiarom. Niekoľko menších zvierat sa mu podarilo odniesť do vlastného domu, vďaka čomu sa mu ich podarilo zachrániť. Ostatné tvory ako tigre či žirafy ostali v zoo, no vďaka starostlivosti personálu sa podarilo zachrániť aj ich.

Niektoré zvieratá sú jeho srdcu ešte bližšie ako tie ostatné

Aj keď sa v jeho srdci nájde miesto pre každé jedno zviera, tak predsa len sú také, ktoré si obľúbi viac. Vychováva napríklad koalu Archeru, ktorú jej matka bohužiaľ opustila. Chad sa jej ujal ako pravý rodič a zo začiatku k nej vstával aj 3-krát za noc, aby ju nakŕmil z fľaše. Koala sa stala tvárou samotnej zoo a má svoj vlastný verejný profil na sociálnej sieti. Ľudia ju označili za najroztomilejšie zviera celého parku.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.