Je všeobecne uznávané, že najbližšími predkami ľudí sú opice. Avšak, ukazuje sa, že ľudia majú toho veľa spoločného aj s inými zvieratami zo zvieracej ríši. A ak predpokladáte, že sú to ošípané, tak predpokladáte správne. Už viackrát sa preukázalo, že ošípané sú veľmi inteligentné zvieratá a dokážeme vám to aj dnes.

Vedci tvrdia, že ošípané je možno naučiť hrať videohry a tiež to, že ich to baví kvôli spoločenskému kontaktu. 4 ošípané vzali a tie postúpili akúsi skúšku, pričom ich vytrénovali tak, aby sami ovládali joystick a hrali ním arkádovú hru. Vedci tvrdia, že dokázali pochopiť súvislosť medzi samotným ovládačom a hrou a na rozdiel od iných zvierat si ani nevyžadovali odmenu.

Tím, ktorý stojí za touto štúdiou potvrdil, že pôvodne síce dávali 4 prasiatkam menom Hamlet, Omelette, Ebony a Ivory odmenu potom, ako dosiahli určitú úroveň, no ošípané pokračovali v hraní aj potom, keď im jedlo dávať prestali. Najúspešnejšia v hraní bola Ivory, ktorá dokázala naplniť herné ciele na 76%. Zaujímavé je tiež to, že čoraz ťažšou úrovňou hry mali zvieratá problém, no napriek tomu sa nevzdali, čo by mnoho ľudí urobilo.

Vedúca autorka štúdie, Candace Croneyova tiež uviedla, že ošípané reagujú na podporu od ľudí, aby v určitej činnosti pokračovali a stačí im na to len slovná podpora. Dodala tiež, že spôsob ako s prascami interagujeme a čo pre ne robíme, má na ne veľký vplyv a je to pre nich dôležité.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.