Zoznámte sa s roztomilým mláďaťom vombata menom Elsie, ktoré bolo zachránené priamo z vačku svojej matky po autonehode, pričom jeho matka zomrela. Stalo sa to v polovici marca, keď ho jedna okoloidúca objavila len náhodne. Na tomto svete zostalo úplne samo, a preto žena okamžite vzala vombata do organizácie, ktorá pôsobí v Canberre a stará sa o osirelé zvieratá.

Samička bola extrémne podvyživená a slabá, preto ju ihneď odviedli na veterinu. Jej opatrovatelia si neboli istí, či to malý tvor zvládne, ale Elsie sa ukázala ako skutočná bojovníčka. Elsie si už našla svoj nový domov u Helen, ktorá sa o ňu bude starať, až kým nebude dostatočne silná na to, aby ju mohli prepustiť späť do voľnej prírody. Zvieratko malo v čase nálezu takmer tri mesiace a vážilo iba 120 gramov. Dostala však skvelú starostlivosť a momentálne sa jej dobre darí.


 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.