3 ľudí a dvoch psov odvialo na nafukovacom plameniaku doprostred mora. Táto bizarná situácia sa odohrala pri pláži Kodiak na Aljaške. Išlo o oslavu 30. narodenín ženy, ktorej robili spoločnosť dvaja muži. Ich plán bol, že si oddýchnu na veľkej nafukovačke v plytkých vodách blízko pláže. To však nevyšlo.

Hollie, jej priateľ Lepa a brat Nation vzali k sebe na nafukovacieho plameniaka ešte dvoch psíkov. Táto skupinka ľudí mala na oslave všetko to, čo potrebovala, no samozrejme nemysleli na to, že budú potrebné aj veslá či záchranné vesty. Nik z nich navyše nepredpokladal, že by sa mohlo stať niečo nečakané. Verili, že ak by sa dostávali ďaleko od brehu, tak hneď by si to všimli, no nebolo to tak. 

Napokon sa ukázalo, že vietor a prúdy boli oveľa silnejšie ako partia predpokladala. Ani sa nenazdali a boli odviatí až do zátoky Monashka. „Bolo trochu veterno, no nikdy by som si nebola pomyslela, že nás odfúkne tak rýchlo a tak ďaleko,“ povedala Hollie. Po hodine sa nafukovačka zastavila na skalách na druhej strane priekopy Monashka a na záchranu boli privolaní štátni vojaci z Aljašky a pobrežná stráž USA.

Záchranná akcia nebola ani zďaleka jednoduchá. Podmienky boli veľmi ťažké a záchranári museli ľudí i zvieratá zachraňovať len pomocou vrtuľníka. „Bol to najdesivejší deň môjho života. Nemyslím si, že niečo také ešte niekedy urobím,“ dodala Hollie. Celá skupina bola zachránená a okrem škrabancov sa im našťastie nič horšie nestalo. 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.