izrael fotografia

Spojené štáty sa izolovali na poslednom stretnutí OSN, kde sa diskutovalo o uznaní Jeruzalemu ako hlavného mesta Izraelu. Takto riskujeme vznik konfliktu na Strednom východe.

Osem z 15 členov Bezpečnostnej rady OSN, organizácie, ktorá sa stará o bezpečnosť a mier po celom svete, zvolalo urgentný míting tento piatok, aby spolu mohli analyzovať rozhodnutie Washingtonu o uznaní Jeruzalemu.

Vďaka rozhodnutiam Donalda Trumpa, ktorý od nástupu na post prezidenta vyjadruje jasnú podporu Izraelu, sa celým mítingom viedla debata o tom, ako sa USA snaží izolovať a robiť všetko inak.

Podľa zástupkyne USA v OSN, Nikki Haley, je odporné, že práve OSN, jedna z najväčších svetových organizácii, je proti Izraelu. Počas celej konferencie si svoju pozíciu tvrdo hájila.

,,Na statuse Jeruzalemu sa rozhodne až po dohovore medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi, ktorý bude viesť k jednoznačnej dohode.“ Toto je jediné reálne rozhodnutie, ktoré vzišlo zo zasadnutia Bezpečnostnej rady.

ZDROJ

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.