V ústi rieky Medway v Spojenom kráľovstve sa nachádza strašidelný ostrov zvaný Deadman’s Island, na ktorom sú roztrúsené pozostatky zločincov. Už z názvu je zjavné, že ostrov je zahalený strašidelnými príbehmi a má tiež veľmi smutnú históriu. Je to totiž miesto, ktoré bolo pred rokmi používané ako pohrebisko. 

Tento účel plnil ešte pred niečo vyše 200 rokmi, no kostry je tam stále možné vidieť. V rokoch 1788-1868 bolo z Britských ostrovov prevážaných do Austrálie viac ako 160 000 odsúdených a aj to je súčasťou histórie ostrova. Predpokladá sa totiž, že na ňom skončilo niekoľko z týchto väzňov, resp. ich pozostatky preto, že boli nepohodlní a zomreli počas prepravy.  

Foto od youtube

Nuž a práve väzni, ktorí cestu neprežili boli oddelení od ostatných, uložení do drevených rakiev a pochovaní na ostrove. Napriek tomu, že boli pochovaní údajne až v 6-metrovej hĺbke, tak ich pozostatky aj samotné rakvy sa dostali na povrch a sú po celom ostrove. Údajne je to čiastočne spôsobené blatistým terénom. Hlavným dôvodom je však stúpajúca hladina mora a samotný odliv a príliv. 

Foto od youtube

Pozdĺž ostrova sa nachádza mnoho rozptýlených častí tela, ktoré už ani nie je možné správne pochovať, pretože by nebolo možné zodpovedne určiť komu patrili. Zvetrávanie kosti navyše znamená, že by už nemuseli zostať vcelku, ak by s nimi bolo manipulované. O ostrov je veľký záujem, no vstup naň je veľmi obmedzený. Z časti preto, že je to miesto so špeciálnym vedeckým záujmom a aj preto, že je to oblasť hniezdenia a chovu vtákov. Návštevníci sa tam len zriedka dostanú. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.