Zanzibar je v rámci turizmu, dá sa povedať, slušnou novinkou. Skutočný cestovný ruch sa tam totiž začal rozvíjať až od roku 1995! V dnešnej dobe je to tak trochu raritné aj vzhľadom na to, že toto miesto má čo ponúknuť a vidieť ho sa každopádne oplatí. Navyše je tam po celý rok teplo, takže dovolenku si môžete naplánovať v ktoromkoľvek ročnom období. V našich končinách je menej známy a aj preto sme sa rozhodli o Zanzibare napísať niekoľko zaujímavosti.

zanzibar fotografia
Foto od koseb

Fakt č. 1: Skutočný cestovný ruch sa začal na Zanzibare rozvíjať až v roku 1995.

Fakt č. 2: Tento malý ostrov na východnom pobreží Afriky kedysi ovládal obchod medzi Afrikou, Indiou a Stredným východom. Mal kľúčové postavenie v obchodovaní s otrokmi.

Fakt č. 3: Vzhľadom na svoju blízkosť k rovníku je tam počas celého roka teplo a 12 hodín má deň aj noc. Čiže rovnako, ako väčšina východoafrických krajín.

Fakt č. 4: Najkratšia vojna v histórii ľudstva bola zaznamenaná práve tam. Nazvali ju Anglo-Zanzibarská vojna, počas ktorej Briti bombardovali palác Beit al Hukum a už po 40 minútach bolo podpísané prímerie.

Fakt č. 5: Zanzibar je v skutočnosti súostrovie. Jeho dve najväčšie ostrovy sú Unguja a Pemba. Na ostrove Pemba nájdete úžasné možnosti šnorchlovania a potápania. Na východnom pobreží Unguja zas nájdete tie najlepšie pláže.

zanzibar fotografia
Foto od 3282700

Fakt č. 6: Obrovská hviezda a hlavný spevák legendárnej skupiny Queen – Freddie Mercury, sa narodil na tomto ostrove v roku 1946.

Fakt č. 7: Veľmi zaujímavý je fakt, že Zanzibar bol vôbec prvou africkou krajinou, ktorá zaviedla farebnú televíziu, a to v roku 1973.

Fakt č. 8: Hlavným mestom nie je Stone Town, ako si niektorí myslia, ale je to Zanzibar City. Stone Town je historické mesto, ktoré je známe svojim labyrintom úzkych ulíc, historických budov a trhov.

Fakt č. 9: Ostrov je nazývaný aj ako The Spice Islands, čiže ostrov korenín. A to preto, že vývoz korenia je po turistike najdôležitejším zdrojom príjmov. Vyvážajú sa hlavne klinčeky, muškátový oriešok, škorica a čierne korenie.

Fakt č. 10: Zanzibar bol kedysi domovom Zanzibarského leoparda. Túto krásnu divokú mačku však klasifikovali ako „pravdepodobne vyhynutú“, pretože ani jeden leopard tam už niekoľko rokov nebol videný.

zanzibar fotografia
Foto od nike159

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.